Рішення Виконкому ФФХР по матчу ФК «Мала Рогань» - «Надія».

Гра була зупинена арбітром на 76-й хвилині.

На протязі двох засідань Виконкому були заслухані всі сторони конфлікту. Мали доповідь представники команд «Мала Рогань» та «Надія». Потім були запрошені на засідання Виконкому ФФХР самі арбітри матчу Ждавіров Ігор та Хажаінов Артем, котрі засвідчили, що виникла загроза фізичному здоров’ю арбітра зі сторони людей приймаючою сторони.

Згідно рапорту арбітра (у документації матчу) та пояснень арбітрів на засіданні Виконкому була представлена така ситуація:

На 76-й хвилині представник приймаючою сторони, чоловік, що виявився працівником стадіону Малої Рогані, підійшов до бокового арбітра і зробив сильний поштовх рукою у обличчя арбітра, використовуючи для фізичного контакту моток скотчу, котрий тримав у руці. Через декілька секунд цей представник Малої Рогані завдав сильного удару рукою в область попереку. Боковий арбітр Хажаїнов подав знак головному арбітру Ждавірову, пояснив ситуацію, в наслідок чого головний арбітр зупинив гру, угледівши в цьому епізоді загрозу для фізичного здоров’я, враховуючи також агресивні крики на бік арбітрів.

До речі чоловік, що нападав на арбітра, виконував у цю хвилину функції лікаря, бо на цю хвилину заявленого лікаря у межах стадіону не опинилось. (За поясненням представників ФК «Мала Рогань» лікар, що був на початку матчу пішов надавати медичну допомогу за межами стадіону людини, що не була учасником гри і не була глядачем матчу і знаходилась за межами стадіону).

Для пояснення ситуації в цьому повідомленні ми відійдемо від форми протоколу і пояснімо наступне:

При обговоренні ситуації сторони конфлікту та учасники гри стверджували протилежні думки. Одні казали що нічого не було, інші казали, що удар був арбітра був сильний і навіть бачили наслідок удару у на тілі арбітра. Виконком не міг не прийняти до уваги пояснення самих арбітрів, котрі стверджували про напад та загрозу здоров’ю. Тому Виконком приймав рішення згідно рапорту арбітра, де стверджувалось про фізичний напад.

Є правила, котрі діють в незалежності від думок та в незалежності від бачення ситуації сторонами конфлікту. Тобто в незалежності від того чи була чи не була помилка арбітра у визначенні положення «по за грою», в незалежності від оцінки поведінки арбітра, в незалежності від того чи казав щось арбітр в адресу представника команди чи не казав, в незалежності від того чи начебто спровокував арбітр своєю поведінкою чи не спровокував і в незалежності від виявлення інших деталей ситуації рішення приймалось згідно рапорту арбітра в якому вказана вищезгадана ситуація з нападам та загрозою.

Можливі претензії представників ФК «Мала Рогань» до арбітра можуть розглядатися у відповідних інстанціях окремо, окремо від епізоду з нападом і це ніяк не буде виправдовувати дії чоловіка, що скоїв фізичний напад.

А по саму епізоду з фізичним нападом на арбітра людиною з приймаючої сторони -  Виконком прийняв рішення згідно рапорту арбітра, після наданих особисто пояснень, згідно Положення про змагання, зарахувати технічну поразку команді «Мала Рогань». Зарахувати в турнірну таблицю результат матчу «Мала Рогань» - «Надія» - 0:3.