фотоальбом з Хролів https://www.facebook.com/pg/football.kh.rayon/photos/?tab=album&album_id=360960104323882

Хроли – найфутбольніша громада сезону!
Хроли – одне із найяскравіших вражень від поїздок по програмі районної Федерації Футболу «відрядження до команди». Вже повідомлялося про фан-турнір, який виграли Хроли. І вони здивували своєю дружністю, любов’ю до футболу, прагненням до соціальної активності в громаді, згуртованістю по життю та футбольною майстерністю. І якщо ви почуєте, що в районі побудовано майданчик з синтетичним покриттям та освітлення саме в Хролях і що саме в Хролях реконструйовано футбольне поле – не дивуйтесь – це буде закономірно, заслуговано і вистраждано громадою Хролів.
І ось чому Хроли вистраждали і заслужили увагу і повагу для себе.....

/клік - читати далі/

 

Вдало склалися обставини, фан-турнір, котрий виграли фанати ФК «Хроли», відбувся у день Суперфіналу кубка району в Люботині на день Незалежності. А 23 серпня передував фінальній етап чемпіонату села Хроли!

ТАК! Село Хроли має власний чемпіонат! І я щасливий, що в цей день я був запрошений завідуючим «по культурі та спорту» Роганської об’єднаної громади Шамраєм Андрієм саме туди! Голова районної Федерації футболу Кудіков Юрій Миколайович давно вже підкреслював необхідність звернути увагу на це селище, добре відзиваючись про них. Але я чомусь гадав, що у команди з нижньої частини турнірної таблиці не може бути щось цікавого, і я помилявся.
Це був шок! Село у дві з половиною тисячі мешканців
проводить власний чемпіонат! (У міні-футбольному форматі). Тут все на вищому рівні, бо фактично це мікрорайон з дев’ятиповерхівками в 15 хвилинах від метро на околиці мегаполісу. Але атмосфера тут своя, в котрій збереглася народна щирість без «городськіх понтів» та традиційна для українського села комунікативність громади в оточенні дивовижної природи.

Хроли виявились зразком організації здорового образу життя громади для всього Харківського району! А своїм чемпіонатом «утерли носа» навіть містам та великим селищам району, де нічого не робиться подібного!
Все літо по вечорам робочих днів грався груповий турнір в якому брали участь 6 команд, розділених по домам та вулицям! А по неділям після сімейних справ «все село» дружньо йде на «великий» футбол – на матчі чемпіонату району, палко вболівати за ФК «Хроли». 
Мотивація у населення Хролів до здорового способу життя та соціальної активності громади тепер є ще й від того, що Хроли увійшли до Роганської об’єднаної громади, де завідуючим «культурно-спортивним сектором» став Шамрай Андрій – один з найкращих ентузіастів районного спорту, котрий відразу розробив програму підтримки та розвитку народного футболу. Пощастило громаді і з «народним тренером», що і здійснив особисто проект селищного чемпіонату – це старший ФК «Хроли» - Маркін Валерій.
Урочисте нагородження призерів чемпіонату Хролів проводив особисто Голова Роганської громади Шевченко Федір Степанович в урочистій обстановці під час святкування Дня села у приміщенні клубу! В присутності сотень людей з урочистими промовами і словами вдячності від керівництва!
А у вас в селищі хоч раз футболістів запросили на урочистості до клубу?
Хроли рулять!!! 
Але на жаль Хроли грають свій чемпіонат тупо на колишній клумбі сільського парку (!??). 
.... І кажуть, що грали би цілорічно по вечорам після роботи, як би площадка була би з освітленням. А ще й було б ліпше якби площадка була би з покриттям і розташовувались би біля центрального майданчику села.

Сама ідея чемпіонату Хролів у Маркіна Валерія виникла ще в 1997 році, коли він працював тут спортінструктором на громадських засадах. Селищна рада тоді намагалася знайти якісь копійки, щоб підтримувати добрі справи, але ці ресурси були досить обмежені і не стабільні. 
Тоді Маркін тренерував хлопчаків 1982-85 років народження. До речі ці групи під керівництвом Маркіна в ті роки становились два рази призерами змагань «Шкіряний м’яч». Але все це було за громадських засадах. Вакансія спортінструктора так і не з’явилась з причини бюрократичних дурощів совдепівської епохи, по котрим країна жила ще довго навіть після розвалу союзу. Це тоді у Харківському районі називалось «ліміт на фахівців», а нинішнє самоврядування при тодішній централізації назвали б дикими міфами про первобутні часи. По сумісництву з основною роботою безкоштовно займатися добрими справами людський організм довго не може, і тому на декілька років ця ідея відклалася.
Добре ще вже з молодого покоління виростали нові ентузіасти, на котрих Хролівська земля виявилась щедрою. Микула Ярослав став головним ініціатором відродження футбольного клубу Хролів. Колись команда Хролів на протязі багатьох років виступала в першості області, а на сім років зникла з футбольної мапи району. Звісно, що посада тренера ФК «Хроли» була запропонована саме Валерію Маркіну. І тут із щирого серця Валерія почало вириватись все те, що роками клекотало в його патріотичній душі. Відразу Маркіну захотілось зробити щось більше для життя громади і реалізувати свій потенціал талантів громадського активіста. 
Енергія ентузіазму Валерія Маркіна запалила щирі серця мешканців села. Неймовірно, але такий народ у Хролях, що відразу самоорганізувався під добру ідею і команди почали гуртуватися від кожної дев’ятиповерхівки! Та від вулиць приватного сектору! Цей ентузіазм знайшов відгук від голови сільської ради Топчія Анатолія Григоровича. Ідею підтримав і посприяв директор клубу Гусь Микола Андрійович. Таким чином за сприянням цих керівників було запропоновано провести фінал в День 
Незалежності України, так щоб провести нагородження на урочистостях. Також День села, день визволення – 23 серпня, зручно співпадає з датою Державного свята. 
У першому чемпіонаті Хролів прийняло участь вісім команд: п’ять команд з дев’ятиповерхівоек окремо, одна команда об’єднана з двох дев’ятиповерхівок, команда приватного сектора і команда села Логачовка. 
До активної участі підключилось і ще наймолодше покоління. Вести інформацію по турніру в соцмережах взявся 15-ти річний Вадік Микула, за що йому окрема подяка. До речі сам Вадим грає і в командах є декілька його однолітків, що грають поруч з чоловіками «ветеранського» віку!
Чудова дієва пропаганда здорового способу життя і найефектне впровадження ідеї здорової нації!
На жаль у другому чемпіонаті Хролів кількість вкоротилась, з суто технічної причини, до шести команд. Всіх влаштовував час початку матчів у буденний день о 19-30, але на саморобну площадку неможливо протягнути освітлення. Тому починали тур о 18-30 і не всі встигали з роботи. Як каже Маркін Валерій – є бажаючи на десять команд! І вони згодні грати навіть до десяти вечора – але дайте тільки світло!

Враження від Хролів, та кіпа інформації просто не вмістилась в один репортаж і все не охопилось одним «відрядженням до команди» Треба друге відрядження, де вже мова піде про справи клубу «Хроли» в чемпіонаті району та його стадіон з незрозумілим юридично-організаційним статусом.
Зі сподіванням на другу частину, з вдячністю за теплу гостинність.