Положення

про чемпіонат Харківського району, Кубок району

та інші районні змагання з футболу серед дорослих та ветеранських команд

Мета змагань

1.1. Метою змагань є популяризація та піднесення престижу футболу у Харківському районі, забезпечення необхідного рівня майстерності футболістів для успішного виступу районних команд в обласних змаганнях з футболу та гідне представлення районного футболу на змаганнях різних рівнів.

 

2. Завдання змагань

2.1. Сприяння подальшому розвитку масового футболу в районі.

2.2. Оздоровлення та широке залучення населення до систематичних занять спортом.

2.3. Підвищення спортивної майстерності футболістів та виявлення кандидатів до професійних команд району.

2.4. Організація дозвілля шанувальників футболу та пропаганди футболу.

2.5. Визначення місць команд у турнірній таблиці відповідно до вимог Положення.

2.6. Створення безпечних умов для учасників змагань та глядачів.

 

3. Керівництво змаганнями

3.1. Загальне керівництво підготовкою і проведенням змагань здійснюються Федерацією футболу, Виконкомами та комітетами ХРФФ.

3.2. Безпосереднє проведення змагань здійснює Виконком. Виконкому належить виключне право в оперативному вирішенні всіх питань, які стосуються виконанню даного Положення.

3.3. Всі питання, що непередбачені цим Положенням, регулюються Виконкомом  ХРФФ.

 

4. Учасники та умови проведення змагань

4.1. До участі в змаганнях за рекомендаціями голів сільських, селищних та міських рад допускаються аматорські команди, які гарантують виконання вимог встановлених даним положенням.

4.2. Футбольний сезон розпочинається в квітні і закінчується в листопаді 2017 року. Чемпіонат проводиться в два кола за системою «кожний з кожним» в двох Конференціях «Північ» та «Південь».

Кубок Харківського району проводиться по конференціях «Північ», «Південь» з суперфіналом у якому беруть участь переможці кубків Конференції «Північ» та «Південь».

4.3. В чемпіонаті кубка та в інших змаганнях приймають участь команди на підставі заявочних листів завірених Виконкомом. До заявочних листів можуть бути включені учасники з реєстрацією за межами Харківського району.

4.4. До розіграшу кубку допускаються всі учасники змагань, також обласних змагань, які  у відповідності до даного положення оформили заявочний лист на мандатній комісії.

4.5. Керівники команд зобов’язані за 30 хвилин до початку гри внести в рапорти арбітра прізвища та імена гравців з вказаними номерами. Команда-господар поля повинна заповняти протокол першою.

4.6. До рапорту арбітра вносяться 18 футболістів (11 основних та 7 запасних). Представник команди при заповнені рапорту може внести до основного складу з 1 до 11 номера згідно заявочного листа.

4.7. Гравець, чиє прізвище внесено до протоколу матчу, вважається учасником гри навіть тоді, коли він знаходиться в резерві і не виходив на заміну. Прізвища гравців основного складу вносяться до протоколу в рядки з 1 до 11, під складами команд ставлять свої підписи капітани команд, які на рівні з керівниками команд несуть відповідальність за їх достовірність.

4.8. Футболка гравця повинна мати номер на спині, під яким він занесений у протокол гри. Форма воротарів за кольором повинна відрізнятися від форми футболістів обох команд і арбітрів.

4.9. Футболісти, спортивний одяг яких не відповідає правилам гри, до ігор не  допускається.

4.10. Під час матчів районних змагань дозволяється заміна 7 (семи) гравців. Запасний гравець про якого не було повідомлено арбітру немає право вийти на заміну.

4.11. Право перенесення матчів належить Виконкому. Листи команд про перенесення матчів розглядаються не пізніше 5-ти днів до призначеної за календарем дати календарної зустрічі.

4.12. День догравання засвідчується погоджувальним листом представників обох команд про догравання гри в термін не більше, як 14 днів з дня наміченого строку за календарем. Пріоритетне право при виборі дня догравання лишається за командою, яка була змушена йти на зміни в календарі. Кожна команда має право мати тільки одну перенесену гру, іншу переносити тільки догравання вже перенесеної. Повторні строки догравання Виконкому не розглядаються.

4.13. Команда (клуб) зобов’язана мати на правах власності або орендувати футбольне поле, яке відповідає вимогам відповідних документів.

 

5. Відповідальність футболістів та керівників команд.

5.1. Керівники футбольних команд і футболісти, які беруть участь у змаганні зобов’язані виконувати всі вимоги даного положення, виявляючи при цьому високу дисципліну організацію, повагу до суперників, глядачів та членів Виконкому. У випадку недисциплінованої поведінки футболістів та офіційних осіб однієї з команд, за рішенням інспектора та арбітра, гра може бути припинена. Керівникам команд не мають права втручатись у дії арбітрів     матчу та інспекторів. Вони несуть повну відповідальність за поведінку футболістів своєї команди.

5.2. Футбольні команди, які беруть участь у матчі, несуть відповідальність за громадський порядок і безпеку до, під час та після гри на стадіоні і території

5.3. Якщо гру було припинено з причин недисциплінованої поведінки футболістів однієї або обох команд то винним командам зараховуються поразки. Чергові ігри з цього стадіону можуть бути перенесені на інший, згідно з рішенням Виконкому у відповідності дo Дисциплінарного кодексу ліги.

5.4.  Якщо гру було закінчено через незабезпечення порядку на стадіоні по вині глядачів, то поразка зараховується команді господарів поля (0-3). Команді-супернці зараховується перемога (3-0), а чергова командна гра з цього поля переноситься на виїзд. Подальші санкції до команди та футбольного стадіону приймаються Виконкомом у відповідності з Дисциплінарним кодексом.

5.5.  У відповідності до Дисциплінарного кодексу до гравців, керівників команд футбольних стадіонів можуть бути накладені дисциплінарні та інші міри покарання за всі випадки: порушення ними Положення, або недотримання Правил гри.

5.6. Підставами до притягнення до дисциплінарної відповідальності можуть бути:

- попередження, або вилучення, що записані в рапорті арбітра матчу;

- рапорт інспектора, арбітру;

- письмова заява представників команд.

5.7. Команда та керівники ведуть облік дисциплінарних санкцій і несуть відповідальність за виконання рішень Виконкому.

5.8. Порушення («жовті», «червоні» картки) допущені футболістами у грі чемпіонату, враховуються в іграх розіграшу Кубку. При переході футболістів в іншу команду його порушення («жовті», «червоні» картки) не анулюються. Офіційний підрахунок порушень  («жовті», «червоні» картки) веде Дисциплінарний комітет, який повідомляє команду про  строк введення в дію по відношенню до порушника дисциплінарних санкцій.

5.9.  За участь у матчі дискваліфікованого або неоформленого у встановленому порядку футболіста команді зараховується поразка (0-3), а команді-суперниці присуджується перемога (3-0).

5.10. Після закінчення спортивного сезону дискваліфікація на наступний сезон розповсюджується тільки на вилучених  з поля гравців, а всі попередження втрачають свою чинність.

5.11.  Команді, яка не заявилась на гру без поважних причин зараховується поразка, а команді-суперниці присуджується перемога (3-0) з 3 очками.

5.12. Команді, яка запізнилась до початку гри більше ніж на 45 хвилин без поважних причин, зараховується поразка, а команді-суперниці присуджується перемога (3-0).  Команда-господар не може запізнитись більше як на  30 хвилин. Запізнення медпрацівника – 30 хвилин.

5.13. Представники команд зобов’язані протягом 24 годин повідомити Виконком про причини невиїзду або неявки команд на гру. В противному випадку претензії по грі,що не відбулася не приймаються і рішення про її результат приймає Виконком, яке оскарженню не підлягає (несправність або відсутність транспорту поважною причиною не являється).

5.14. За повторні неявки без поважних причин команда може бути знята із змагань згідно з рішенням Виконкому.

5.15.  Якщо команда, яку було знято із змагань, провела менше половини ігор то її результати анулюються. Якщо команда провела половину і більше ігор, то даній команді зараховується поразка у матчах, що залишилися, а команді-суперниці присуджується перемога з 3 очками (3-0).

5.16. У випадку, коли догравання відкладеної гри не відбулося  в призначений

Виконкомом строк, винній у цьому команді зараховується поразка, а команді­ суперниці присуджується перемога з 3 очками (3-0),

5. 17.  Для всіх без винятку команд є обов’язковим  проведення догравання ігор по будніх днях у неробочий час за умови,  що матч можна почати о 17.00 і закінчити в нормальних світлових умовах дня. При зменшенні світлового часу дня і неможливості проводити ігри в вище зазначений час догравання призначаються по вільних вихідних суботах та неділях, тобто з двома ігровими днями поспіль.

 

 

6. Протести

6.1. Представник або тренер команди зобов’язаний негайно після закінчення гри попередити арбітра матчу про надання протесту. Коротка мотивація протесту фіксується арбітром в рапорті. Про подання протесту арбітр та інспектор повинні повідомити команду суперників. Протест, підписаний представником та завірений організацією, що утримує команду, має бути доставлений до ХРФФ протягом 48 годин.

6.2. Не приймаються до розгляду несвоєчасно подані протести, або якщо вони подані на рішення арбітрів у зв’язку з подіями, що мали місце у грі:

- призначення або не призначення вільних, штрафних чи 11-тиметрових ударів;

- визначення положення «поза грою»

- визначення виходу м’яча за межі поля і надання права введення м’яча у гру;

- зараховане чи не зараховане взяття воріт;

- попередження і вилучення гравців з поля.

6.3. Як виняток, коли результат матчу суттєво спотворений порушенням встановленого порядку проведення змагань. Виконком має право прийняти рішення про анулювання результату матчу і його перегравання. Винні у скоєному несуть відповідальність згідно Дисциплінарного кодексу.

 

7. Місце змагань.

7.1. Ігри змагань проводяться на футбольних полях, затверджених виконкомом і прийнятих згідно актів арбітрами на початку сезону.

7.2.  Команда, що приймає зобов’язання забезпечити високий рівень організації і проведення матчу а саме:

- футбольне поле, встановлених розмірів з трав’яним покриттям і чіткою розміткою (розмітка,вимоги щодо висоти трави, яка не повинна заважати руху м’яча та гравців, чистота близької до футбольного поля території, відсутність скла та небезпечних для проведення гри предметів та матеріалів та ін.);

- роздягальні для команд і арбітрів, а в разі відсутності таких – визначені місця з достатньою кількістю чистої води для споживання;

- постійні місця для керівників команд і запасних гравців;

- необхідний для гри інвентар;

- чергування медичного працівника та представників органів правопорядку;

- документи, що гарантують готовність спортивної споруди до проведення конкретного матчу.

7.3. Приймаюча команда зобов’язана забезпечити порядок на стадіоні і несе відповідальність за безпеку гостей з моменту їх появи на стадіоні і до від’їзду з населеного пункту.

7.4. Приймаюча команда несе відповідальність за безпеку інспекторів та арбітрів з часу їх прибуття і до від’їзду з населеного пункту, а також має зробити неможливим присутність у спеціально відведеному місці для арбітрів сторонніх осіб.

7.5. У випадку не підготовленості стадіону до гри суддя має право відмінити гру із відміткою в рапорті матчу. Команді, яка була приймаючою стороною зараховується поразка.

 

8.  Обов’язки команди - господаря поля

щодо підготовки футбольного поля до матчу

8.1. Команда, що приймає, зобов'язана забезпечити високий рівень організа­ції і проведення матчу, а саме:

- футбольне поле  встановлених розмірів з трав'яним покриттям і чіткою розміткою;

- роздягальні для команд та арбітрів, а у разі відсутності таких – визначені місця з достатньою кількістю чистої води для споживання;

- постійні місця для керівників команд і запасних гравців;

- необхідний для гри інвентар;

- чергування медичного працівника та представників органів правопорядку;

- документи, що гарантують готовність спортивної споруди до проведення конкретного матчу.

8.2. Команда, що приймає, зобов'язана забезпечити порядок на стадіоні і несе відповідальність за безпеку команди гостей з моменту їх появи на стадіоні і до моменту від’їзду з населеного пункту.

8.3. Команда, що приймає, несе відповідальність за безпеку інспектора та арбітрів з часу їх прибуття і до моменту від'їзду з населеного пункту, а також забезпечує відсутність сторонніх осіб у спеціально відведеному для арбітрів місці.

 

9. Забезпечення громадського порядку та безпеки на стадіоні

9.1. Команда – господар несе відповідальність за громадський порядок та безпеку до, під час і після матчу на стадіоні та прилеглій до нього території.

9.2. Офіційний представник команди – господаря повинен провести інструктаж щодо виконання учасниками, тренерами, суддями правил техніки безпеки при проведенні спортивних змагань відповідно до Закону України «Про фізичну культуру і спорт», постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року № 2025 «Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно – видовищних заходів», наказу Головного управління у справах сім’ї,  молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації від 15 лютого 2011 року № 25 «Про відповідальність учасників, тренерів, суддів за виконання вимог заходів безпеки під час проведення фізкультурно – оздоровчих та спортивних заходів».

9.3. Команда – господар поля зобов’язана забезпечити присутність представників органів правопорядку в кількості, достатній для протидії порушенням громадського порядку, охорону глядачів і учасників змагань на стадіоні, а також безпеку команди гостей.

9.4. Працівники органів правопорядку повинні чергувати на стадіоні тільки у міліцейської формі.

9.5. Команді зараховується поразка, якщо була зірвана гра по вині її вболівальників.

 

10. Календар матчів

10.1. Виконкомом ХРФФ може прийматися рішення щодо зміни положення на наступний сезон змагань.

10.2. Матчі проводяться на футбольних полях команд, вказаних у календарі першими.

10.3. Друге коло змагань є «дзеркальним» відображенням розкладу матчів у першому колі.

10.4. Право перенесення матчів (у виняткових випадках) належить Виконкому ХРФФ.

10.5. Догравання відкладеної (тільки за письмовою згодою обох команд) або не проведеної гри з поважних причин має відбутися протягом 14 днів з дня, визначеного календарем змагань.

10.6. День догравання засвідчується погоджувальним листом представників обох команд про догравання гри. Пріоритетне право при виборі дня догравання залиша­ється за командою, яка була змушена йти на зміни в календарі. Після оформлення погоджувальний лист надається до ХРФФ.

10.7. Повторні строки догравання ігор ХРФФ не розглядаються.

10.8. Перенесені матчі повинні бути зіграні за 3 тури до закінчення чемпіонату району.

 

11. Визначення місць команд у  турнірній таблиці

11.1. За перемогу команді нараховується  3 (три) очки, за нічию – 1 (одне) очко, за поразку очки не нараховуються.

11.2. Місця команд у чемпіонаті району  визначаються за такими показниками, отриманими в усіх матчах:

-  більша кількість набраних очок;

-  більша кількість перемог;

-  краща різниця забитих і пропущених м’ячів;

-  більша кількість забитих м’ячів.

11.3. У випадку рівності показників в п. 11.2. цього розділу у 2-х команд перевагу отримує команда, яка в матчах з конкурентом має кращі показники:

- більша кількість набраних очок між цими командами;

- більша кількість перемог;

- більша різниця забитих і пропущених мячів;

- більша кількість забитих мячів;

- більша середня оцінка «чесна гра» за результатами усіх матчів Чемпіонату та Кубку района (жовті та червоні картки);

- за рівності усіх показників місця команд визначаються жеребкуванням, яке проводить Виконком ХРФФ;

11.4. У випадку рівності показників в п. 11.2. цього розділу у 3 – х і більше команд перевагу отримують команди, які в матчах з конкурентами мають кращі показники.

12. Неявка команди на матч. Виключення команди зі змагань

12.1. За неявку команди на календарний матч чемпіонату району без поважної причини їй зараховується поразка (0:3), а команді-суперниці присуджується перемога (3:0).

12.2. Команді, яка не з’явилася на гру або запізнилася до початку гри більше ніж на 45 хвилин без поважних причин, зараховується поразка (0:3), а команді-суперниці присуджується перемога (3:0).

12.3. Представники команд зобов’язані протягом 48 годин повідомити федерацію футболу і документально підтвердити причину невиїзду або неявки команди на гру (несправність або відсутність транспорту поважною причиною не являються). Інакше претензії до матчу, що не відбувся, не приймаються, і рішення про його результат приймає Виконком ХРФФ.

12.4. У випадку неявки з поважної причини (що доведено документально) потерпіла команда має право на догравання матчу в двотижневий термін.

Кубкові матчі не дограються.

12.5. Команда-господар поля, що не з’явилася на гру, зобов’язана відшкодувати витрати по відрядженню арбітрів та інспектора.

12.6. Якщо команда,  яку було знято зі змагань,  провела менше половини ігор, то її результати анулюються. Якщо вона провела половину ігор, то даній команді зараховуються поразки (0:3) у матчах, що залишилися, а командам-суперницям присуджуються перемоги (3:0).

12.7. У випадку неявки команди на кубковий матч конференції команді зараховується поразка (0:3) та знімаються 3 (три) очки в Чемпіонаті конференції.

 

13. Участь та заміна футболістів у матчі

13.1. При проведенні матчів чемпіонату та Кубка району з футболу офіційна особа команди повинна вписати до листа рапорту арбітра прізвища та імена не більше 18-ти футболістів (11-ти основних і 7-ми запасних), а також не більше 5-ти офіційних осіб.

13.2. Керівники команд зобов’язані за 45 хвилин до початку гри внести               до рапорту арбітра прізвища та імена гравців з вказаними номерами і надати арбітру матчу їх паспорти футболістів та підписати рапорт арбітра. Команда-господар поля заповнює рапорт арбітра першою.

13.3. Футболіст, чиє прізвище внесено до рапорту арбітра, вважається учасником гри навіть тоді, коли він знаходився в резерві і не виходив на заміну.

13.4. Футболіст, прізвище якого не внесено до рапорту арбітра, не має права брати участь у матчі.

13.5. За внесення до рапорту арбітра  прізвища відстороненого від участі в матчах або незаявленого футболіста у разі, якщо цей футболіст безпосередньо брав участь у  матчі (виходив  на  футбольне  поле),  команді  зараховується  поразка

(-:+), а команді-суперниці - перемога (+:-). Якщо у матчі пермогла команда-суперниця, тоді рахунок залишається незмінним.

13.6. Особи, прізвища яких не внесені до листа рапорту арбітра, під час матчу не мають право перебувати у технічній зоні.

13.7. У матчах дозволяється заміна не більше 7-ох футболістів.

 

 

14. Вимоги до ігрової форми (екіпірування) футболіста

14.1. Ігрова форма футболіста складається з футболки, шортів, гетрів, щитків та взуття.

14.2. Футболка  гравця повинна мати чіткий номер на спині, під яким він занесений у рапорт арбітра.

14.3. Форма воротарів за кольором повинна відрізнятися від форми футболістів обох команд і арбітрів.

14.4. Футболісти, спортивний одяг яких не відповідає вимогам Правил гри, до участі у матчі не допускаються. Гравці команд зобов'язані проводити ігри у щитках.

15. Арбітраж та інспектування.

15.1. Арбітраж та інспектування змагань здійснюється арбітрами та інспекторами, рекомендованими  колегії футбольних арбітрів (далі КФА) затвердженими Виконкомом. Арбітраж здійснюється у відповідності до змін і доповнень, прийнятих Міжнародною радою футбольних асоціацій.

15.2. У випадку неявки на гру арбітра, матч проводить арбітри вищої  категорії із присутніх на стадіоні або тренери – представники команд.

15.3. Арбітр та інспектор, призначені для проведення матчу заздалегідь перевіряють стан футбольного поля, наявність та правильність розмітки, а у разі порушення вимог правил з футболу вказують на наявність таких тренеру - представнику господарів поля для вжиття термінових заходів по їх ліквідації.

15.4. У випадку надзвичайних обставин, неможливості проведення матчу за погодними умовами або з інших причин, які на думку арбітра та інспектора небезпечні для здоров’я спортсменів, матч повинен бути перенесений на інший стадіон або відмінений. Рішення про неможливість проведення матчу виносить інспектор разом з арбітром матчу. Місце і дату проведення гри у цьому випадку визначає Виконком.

15.5. Арбітр зобов’язаний перевірити документи спортсменів, внесених до протоколу матчу. Він разом з керівниками команд несе відповідальність за дотримання правил допуску футболістів до гри. У разі сумніву з приводу відповідальності осіб арбітр та інспектор матчу проводять поіменну перевірку обох команд до початку гри

15.6. Після закінчення гри арбітр зобов’язаний протягом 15 хвилин оформити рапорт арбітра. Якщо під час гри мали місце попередження, усунення, травми футболістів, а також порушення порядку на стадіоні арбітр зобов’язаний зробити вичерпний запис про це до рапорту арбітру і поставити до відома представників команд, які тільки після цього підписують рапорт арбітра.

15.7. Підписувати рапорт арбітра має право тільки тренер або представник команди. Він зобов’язаний відмітити в рапорті авторів забитих голів і проставити оцінки гравцям. Ні тренер, ні представник не мають право робити інші записи в рапорті арбітра.

15.8. Гравці команд та обслуговуючий медперсонал мають право залишити стадіон тільки після  підписання рапорту арбітра гри представниками обох команд.

15.9. У випадку подачі протесту, або якщо мали місце інциденти до, під час і після гри. Інспектор та арбітри зобов’язані направити до Виконкому пояснення протягом 24 годин.

15.10. У випадку фальсифікації фактичних даних у рапорті арбітр може бути усунений від обслуговування ігор ліги у відповідності до Дисциплінарного кодексу ліги, результат гри анулюється із зарахуванням поразки обом командам (-;-).

15.11. Несвоєчасна відправка арбітра рапорту на чергове засідання Виконкому карається усуненням від обслуговування ігор у відповідності до Дисциплінарного кодексу ліги.

15.12. При необхідності на ігри Чемпіонату і кубка Виконкомом призначаються інспектори, які відряджаються на місце змагань.

15.13. Згідно протоколів арбітрів Виконком веде статистику забитих м’ячів, попереджень та вилучень гравців. За перші 4 попередження гравець дискваліфікується на 1 (одну) гру, за наступні 4 (чотири) – на 2 (дві), потім на 3 і т. д. Дискваліфікація за вилучення розглядається КДК (Контрольно-Дисциплінарний Комітет), в залежності від тяжкості порушення згідно Дисциплінарного Кодексу.

15.14. Арбітр зобов’язаний перевірити присутність  мед. Персоналу на грі, при відсутності мед. робітника гра не розпочинається. Команді господарю зараховується поразка.

15.15. Розрахунок з арбітрами проводить приймаюча команда, перед початком гри при заповнені протоколу.

 

16. Нагородження.

16.1. Команда, яка посіла перше місце в чемпіонаті отримує звання "Чемпіон Харківського району», і нагороджується пам’ятним  кубком та дипломом першого ступеня. Гравці та керівники нагороджуються медалями чемпіонів.

16.2.Команди, які посіли друге та третє місця У чемпіонаті нагороджуються пам'ятними кубками і дипломами відповідних ступенів. Гравці та керівники нагороджуються  медалями відповідних ступенів.

16.3. Команда,  яка перемогла у  розіграші Кубку Харківського району, нагороджується пам'ятним кубком і дипломом першого ступеня.

16.4.Кращий бомбардир нагороджується пам’ятним  призом і грамотою.

16.5. Всі кошти, що залишилися  від внесків витрачаються для закупівлі подарунків всім командам учасникам чемпіонату, які не мали порушень даного положення (зняття з чемпіонату, фінансова заборгованість та ін.)

17. Фінансові витрати.

17.1. Всі витрати по участі команд у чемпіонаті, Кубок району тa інших турнірах здійснюється  за рахунок самих команд, місцевих рад або організації, які подали заявки.

17.2. Команди - учасниці чемпіонату району вносять  добровільні внески у розмірі 3000 грн., за кожного „легіонера” згідно квоті сума добровільного внеску у розмірі 300 грн., за кожного „легіонера” поза квотою – 600 грн., що перераховується до початку змагань.

17.3. Оплата харчування гравцям, арбітрам, інспекторам та заступникам арбітрів з медичного обслуговування проводиться згідно з нормами витрат на проведення спортивних змагань, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2013 року №  689 «Про затвердження норм витрат на проведення спортивних заходів державного та міжнародного рівня», Програми розвитку фізичної культури і спорту у Харківському районі на 2013 – 2015 роки, затвердженої рішенням XVIII сесії районної ради VI скликання від 14 грудня 2012 року (зі змінами), рішення XXXV сесії VI скликання від 09.07.2015 р. «Про затвердження Порядку забезпечення харчуванням за рахунок коштів районного бюджету учасників спортивних заходів, Порядку забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення спортсменів – учасників спортивних заходів та грошової норми витрат на забезпечення харчуванням, лікарськими засобами та виробами медичного призначення учасників спортивних заходів за рахунок коштів районного бюджету, відповідно до листа Міністерства молоді та спорту України від 28 листопада 2013 року № 711/4228 щодо норм витрат на проведення спортивних заходів місцевого рівня та з метою посилення соціального захисту спортсменів, тренерів, інших учасників спортивних заходів, ліквідації існуючої  диспропорції між розмірами харчування тренерів і спортсменів, створення належних умов для підготовки спортсменів до змагань, рішення обласної ради від 24 квітня 2014 року № 963 – VI «Про затвердження Порядку забезпечення харчуванням за рахунок коштів обласного бюджету учасників спортивних заходів місцевого рівня, що проводяться на території Харківської області, Порядку забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення спортсменів – учасників спортивних заходів місцевого рівня, що проводяться на території Харківської області, та грошової норми витрат на забезпечення харчуванням, лікарськими виробами медичного призначення учасників спортивних заходів за рахунок коштів обласного бюджету» (зі змінами), керуючись Постановами Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 року № 753 «Про внесення змін до Постанов Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року № 2025, від 29 червня 2004 року № 823» та від 06 лютого 1992 року № 63 «Про впорядкування фінансування та матеріального забезпечення у галузі спорту», враховуючи висновки постійних комісій з питань бюджету та з питань охорони здоров’я, освіти, соціальних питань, культури, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, на підставі ст.ст. 43,60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

17.4. Дозволяється за наявності коштів виплачувати гроші на харчування з розрахунку до 70,00 грн. на одного чоловіка за кожну гру згідно з календарем ігор та записом у протоколі змагань 18 гравцям, 1 тренеру та 1 представнику, всього 20 чоловікам.

17.5. Витрати по відрядженню арбітрів та інспекторів (проїзд до місця змагань і назад, добові) несуть команди - господарі поля.

17.6. Оплата за арбітраж та інспектування ігор проводиться представником команди - господаря поля, з утриманням всіх видів податків у відповідності з діючим законодавством.

17.7. Заступнику арбітра з медичного обслуговування у день змагань оплачується харчування у сумі 70,00 грн.

17.8. У випадку, якщо календарна гра не відбулася з вини однієї з команд, оплата за арбітраж та інспектування здійснюється як за виконану роботу за умови, що арбітри та інспектор прибули на місце проведення гри.

17.9. Розрахунок за арбітраж та інспектування проводиться не пізніше ніж за одну годину до початку матчу у наступних розмірах:

 

Посада

Сума виплат

Арбітр

200

Асистент арбітра

200

Асистент арбітра

200

Інспектор

150

 

17.10. У випадку, якщо календарна гра не відбулася з вини однієї з команд, оплата за арбітраж та інспектування здійснюється як за виконану роботу за умови, що арбітри та інспектор прибули на місце проведення гри.

 

18. Порядок оформлення учасників.

18.1. До заявочного листа команд, що беруть участь у змаганнях, вноситься не більше 30 футболістів. Футболісти до 18 років  допускаються до змагань довідками лікарсько-фізкультурного диспансеру, які додаються до заявочного листа і зберігаються на засіданні в архівних документах. До заявочних листів можуть бути включені «легіонери» (учасники з пропискою за межами Харківського району) згідно градації населення населених пунктів команд, які беруть участь в Чемпіонаті та Кубку Харківського району

від 1000 до 3000 – 5 чоловік

від 3000 до 5000 – 4 чоловіка

від 5000 до 10000 – 3 чоловіка

від 10000 та більше – 2 чоловіка

Не вважаються „легіонерами” футболісти, які проживають в м. Харків та за межами Харківського району, яким на період заявки в Чемпіонаті та Кубку виповнилось 35 років.

Футболісти, які прибули з зони АТО „біженці”, які проживають на території Харківського району не вважаються „легіонерами”.

Вважати „легіонерами” футболістів, які проживають на території Харківського району по договору найму житла.

18.2. Заміною може бути «легіонер» на «легіонера».

18.3. До заявочного листа дозволяється вносити прізвища футболістів, які проживають у будь-якому селі, селищі, місті на території Харківського району, які народилися на території Харківського району, а також колишніх учнів навчальних закладів та вихованців ДЮСШ Харківського району, які на даний час проживають поза межами Харківського району або у м. Харкові.

18.4. 3аявки команд оформляються і візуються відповідальними особами, призначених Виконкомом.

18.5. Заявочна документація на команду підписується представником та тренером команди,  лікарем  і візується головою Виконкому  відповідно сільської, селищної, міської ради, яку представляє команда. До Виконкому подаються такі документи:

- заявочний лист в 2-х примірниках за встановленою формою;

- громадські паспорти;

- гарантійний лист підприємства чи організації про забезпечення всіх  вимог встановленим даним положенням з візою голови відповідальної сільської, селищної, міської ради;

- одне фото ( 3 х 4).

18.6. До заявки футболістів в чемпіонаті  припиняються за 5 турів до закінчення чемпіонату, а в кубку району до початку полу фінальних ігор.

18.7. Відповідальність за неправильні дані в заявочних  листах та паспортах футболістів несуть тренери та представники команд, які визначені гарантійним листом.

18.8. Переходи  протягом сезону з команди в команду дозволяються в перерві між 1 та 2 колом за згодою двох сторін.

18.9. У відповідності до Регламенту змагань  з футболу серед  аматорських  команд України забороняється  гравцям одночасно виступати в одному чемпіонаті за дві команди·

18.10. Відповідальність за фальсифікацію в заявочних листах несуть тренери команд  і особи які завірили заявочні листи.

18.11. За свідоме порушення  регламенту змагань гравець може бути дискваліфікований від 3 до 10 ігор, а технічні поразки  - до 3 ігор з послідуючим зняттям з змагань.

18.12. Гравці, які перебувають на контракті в професійних командах, не мають права бути заявленими та брати участь у чемпіонаті  та Кубку Харківського району з футболу. Гравець має право брати участь у чемпіонаті та Кубку Харківського району з футболу тільки через один місяць після закінчення контракту в професійній команді.

 

19. Визнання чемпіона Харківського району 2017 року

19.1.  Чемпіоном Харківського району стає команда, яка в суперфіналі чемпіонату посіла I-ше місце.

19.2. В суперфінал виходять команди, які посіли I – III місце в Конференціях «Південь» та «Північ».

19.3. Ігри в суперфіналі проходять в один круг за системою «кожний з кожним».

19.4. У випадку рівності показників  у двох  команд перевагу отримує команда, яка в матчі з конкурентом має кращі показники:

- більша кількість набраних очок між цими командами;

- більша кількість перемог;

- більша різниця забитих і пропущених мячів;

- більша кількість забитих мячів;

- більша середня оцінка «чесна гра» за результатами усіх матчів Чемпіонату та Кубку района (жовті та червоні картки);

- за рівності усіх показників місця команд визначаються жеребкуванням, яке проводить Виконком ХРФФ;

19.5. Команди, які претендують на звання абсолютного чемпіону Харківського району що набрали однакову кількість очок між цими командами проводиться додатковий матч «золотий матч» на нейтральному полі.

19.6.  Строки проведення суперфіналу  жовтень-листопад 2017 року.

19.7. Команди розпочинають суперфінал без очок набраних на попередньому етапі.

 

 

 

Харківська районна федерація футболу

Затверджую

Голова Харківської

районної федерації

футболу

Ю.М. Кудіков

 

 

 

 

Погоджено

Начальник відділу

у справах молоді та                              спорту райдержадміністрації

В. Ю. Полунін

 

 

 

 

 

Погоджено

Голова Харківського районного спортивного

клубу

Н.А.Сергієнко

 

 

 

Положення

про чемпіонат Харківського району, Кубок району

та інші районні змагання з футболу серед дорослих та ветеранських

команд на 2017 рік

Мета змагань

1.1. Метою змагань є популяризація та піднесення престижу футболу у Харківському районі, забезпечення необхідного рівня майстерності футболістів для успішного виступу районних команд в обласних змаганнях з футболу та гідне представлення районного футболу на змаганнях різних рівнів.

 

2. Завдання змагань

2.1. Сприяння подальшому розвитку масового футболу в районі.

2.2. Оздоровлення та широке залучення населення до систематичних занять спортом.

2.3. Підвищення спортивної майстерності футболістів та виявлення кандидатів до професійних команд району.

2.4. Організація дозвілля шанувальників футболу та пропаганди футболу.

2.5. Визначення місць команд у турнірній таблиці відповідно до вимог Положення.

2.6. Створення безпечних умов для учасників змагань та глядачів.

 

3. Керівництво змаганнями

3.1. Загальне керівництво підготовкою і проведенням змагань здійснюються Федерацією футболу, Виконкомами та комітетами ХРФФ.

3.2. Безпосереднє проведення змагань здійснює Виконком. Виконкому належить виключне право в оперативному вирішенні всіх питань, які стосуються виконанню даного Положення.

3.3. Всі питання, що непередбачені цим Положенням, регулюються Виконкомом  ХРФФ.

 

4. Учасники та умови проведення змагань

4.1. До участі в змаганнях за рекомендаціями голів сільських, селищних та міських рад допускаються аматорські команди, які гарантують виконання вимог встановлених даним положенням.

4.2. Футбольний сезон розпочинається в квітні і закінчується в листопаді 2017 року. Чемпіонат проводиться в два кола за системою «кожний з кожним» в двох Конференціях «Північ» та «Південь».

Кубок Харківського району проводиться по конференціях «Північ», «Південь» з суперфіналом у якому беруть участь переможці кубків Конференції «Північ» та «Південь».

4.3. В чемпіонаті кубка та в інших змаганнях приймають участь команди на підставі заявочних листів завірених Виконкомом. До заявочних листів можуть бути включені учасники з реєстрацією за межами Харківського району.

4.4. До розіграшу кубку допускаються всі учасники змагань, також обласних змагань, які  у відповідності до даного положення оформили заявочний лист на мандатній комісії.

4.5. Керівники команд зобов’язані за 30 хвилин до початку гри внести в рапорти арбітра прізвища та імена гравців з вказаними номерами. Команда-господар поля повинна заповняти протокол першою.

4.6. До рапорту арбітра вносяться 18 футболістів (11 основних та 7 запасних). Представник команди при заповнені рапорту може внести до основного складу з 1 до 11 номера згідно заявочного листа.

4.7. Гравець, чиє прізвище внесено до протоколу матчу, вважається учасником гри навіть тоді, коли він знаходиться в резерві і не виходив на заміну. Прізвища гравців основного складу вносяться до протоколу в рядки з 1 до 11, під складами команд ставлять свої підписи капітани команд, які на рівні з керівниками команд несуть відповідальність за їх достовірність.

4.8. Футболка гравця повинна мати номер на спині, під яким він занесений у протокол гри. Форма воротарів за кольором повинна відрізнятися від форми футболістів обох команд і арбітрів.

4.9. Футболісти, спортивний одяг яких не відповідає правилам гри, до ігор не  допускається.

4.10. Під час матчів районних змагань дозволяється заміна 7 (семи) гравців. Запасний гравець про якого не було повідомлено арбітру немає право вийти на заміну.

4.11. Право перенесення матчів належить Виконкому. Листи команд про перенесення матчів розглядаються не пізніше 5-ти днів до призначеної за календарем дати календарної зустрічі.

4.12. День догравання засвідчується погоджувальним листом представників обох команд про догравання гри в термін не більше, як 14 днів з дня наміченого строку за календарем. Пріоритетне право при виборі дня догравання лишається за командою, яка була змушена йти на зміни в календарі. Кожна команда має право мати тільки одну перенесену гру, іншу переносити тільки догравання вже перенесеної. Повторні строки догравання Виконкому не розглядаються.

4.13. Команда (клуб) зобов’язана мати на правах власності або орендувати футбольне поле, яке відповідає вимогам відповідних документів.

 

5. Відповідальність футболістів та керівників команд.

5.1. Керівники футбольних команд і футболісти, які беруть участь у змаганні зобов’язані виконувати всі вимоги даного положення, виявляючи при цьому високу дисципліну організацію, повагу до суперників, глядачів та членів Виконкому. У випадку недисциплінованої поведінки футболістів та офіційних осіб однієї з команд, за рішенням інспектора та арбітра, гра може бути припинена. Керівникам команд не мають права втручатись у дії арбітрів     матчу та інспекторів. Вони несуть повну відповідальність за поведінку футболістів своєї команди.

5.2. Футбольні команди, які беруть участь у матчі, несуть відповідальність за громадський порядок і безпеку до, під час та після гри на стадіоні і території

5.3. Якщо гру було припинено з причин недисциплінованої поведінки футболістів однієї або обох команд то винним командам зараховуються поразки. Чергові ігри з цього стадіону можуть бути перенесені на інший, згідно з рішенням Виконкому у відповідності дo Дисциплінарного кодексу ліги.

5.4.  Якщо гру було закінчено через незабезпечення порядку на стадіоні по вині глядачів, то поразка зараховується команді господарів поля (0-3). Команді-супернці зараховується перемога (3-0), а чергова командна гра з цього поля переноситься на виїзд. Подальші санкції до команди та футбольного стадіону приймаються Виконкомом у відповідності з Дисциплінарним кодексом.

5.5.  У відповідності до Дисциплінарного кодексу до гравців, керівників команд футбольних стадіонів можуть бути накладені дисциплінарні та інші міри покарання за всі випадки: порушення ними Положення, або недотримання Правил гри.

5.6. Підставами до притягнення до дисциплінарної відповідальності можуть бути:

- попередження, або вилучення, що записані в рапорті арбітра матчу;

- рапорт інспектора, арбітру;

- письмова заява представників команд.

5.7. Команда та керівники ведуть облік дисциплінарних санкцій і несуть відповідальність за виконання рішень Виконкому.

5.8. Порушення («жовті», «червоні» картки) допущені футболістами у грі чемпіонату, враховуються в іграх розіграшу Кубку. При переході футболістів в іншу команду його порушення («жовті», «червоні» картки) не анулюються. Офіційний підрахунок порушень  («жовті», «червоні» картки) веде Дисциплінарний комітет, який повідомляє команду про  строк введення в дію по відношенню до порушника дисциплінарних санкцій.

5.9.  За участь у матчі дискваліфікованого або неоформленого у встановленому порядку футболіста команді зараховується поразка (0-3), а команді-суперниці присуджується перемога (3-0).

5.10. Після закінчення спортивного сезону дискваліфікація на наступний сезон розповсюджується тільки на вилучених  з поля гравців, а всі попередження втрачають свою чинність.

5.11.  Команді, яка не заявилась на гру без поважних причин зараховується поразка, а команді-суперниці присуджується перемога (3-0) з 3 очками.

5.12. Команді, яка запізнилась до початку гри більше ніж на 45 хвилин без поважних причин, зараховується поразка, а команді-суперниці присуджується перемога (3-0).  Команда-господар не може запізнитись більше як на  30 хвилин. Запізнення медпрацівника – 30 хвилин.

5.13. Представники команд зобов’язані протягом 24 годин повідомити Виконком про причини невиїзду або неявки команд на гру. В противному випадку претензії по грі,що не відбулася не приймаються і рішення про її результат приймає Виконком, яке оскарженню не підлягає (несправність або відсутність транспорту поважною причиною не являється).

5.14. За повторні неявки без поважних причин команда може бути знята із змагань згідно з рішенням Виконкому.

5.15.  Якщо команда, яку було знято із змагань, провела менше половини ігор то її результати анулюються. Якщо команда провела половину і більше ігор, то даній команді зараховується поразка у матчах, що залишилися, а команді-суперниці присуджується перемога з 3 очками (3-0).

5.16. У випадку, коли догравання відкладеної гри не відбулося  в призначений

Виконкомом строк, винній у цьому команді зараховується поразка, а команді­ суперниці присуджується перемога з 3 очками (3-0),

5. 17.  Для всіх без винятку команд є обов’язковим  проведення догравання ігор по будніх днях у неробочий час за умови,  що матч можна почати о 17.00 і закінчити в нормальних світлових умовах дня. При зменшенні світлового часу дня і неможливості проводити ігри в вище зазначений час догравання призначаються по вільних вихідних суботах та неділях, тобто з двома ігровими днями поспіль.

 

 

6. Протести

6.1. Представник або тренер команди зобов’язаний негайно після закінчення гри попередити арбітра матчу про надання протесту. Коротка мотивація протесту фіксується арбітром в рапорті. Про подання протесту арбітр та інспектор повинні повідомити команду суперників. Протест, підписаний представником та завірений організацією, що утримує команду, має бути доставлений до ХРФФ протягом 48 годин.

6.2. Не приймаються до розгляду несвоєчасно подані протести, або якщо вони подані на рішення арбітрів у зв’язку з подіями, що мали місце у грі:

- призначення або не призначення вільних, штрафних чи 11-тиметрових ударів;

- визначення положення «поза грою»

- визначення виходу м’яча за межі поля і надання права введення м’яча у гру;

- зараховане чи не зараховане взяття воріт;

- попередження і вилучення гравців з поля.

6.3. Як виняток, коли результат матчу суттєво спотворений порушенням встановленого порядку проведення змагань. Виконком має право прийняти рішення про анулювання результату матчу і його перегравання. Винні у скоєному несуть відповідальність згідно Дисциплінарного кодексу.

 

7. Місце змагань.

7.1. Ігри змагань проводяться на футбольних полях, затверджених виконкомом і прийнятих згідно актів арбітрами на початку сезону.

7.2.  Команда, що приймає зобов’язання забезпечити високий рівень організації і проведення матчу а саме:

- футбольне поле, встановлених розмірів з трав’яним покриттям і чіткою розміткою (розмітка,вимоги щодо висоти трави, яка не повинна заважати руху м’яча та гравців, чистота близької до футбольного поля території, відсутність скла та небезпечних для проведення гри предметів та матеріалів та ін.);

- роздягальні для команд і арбітрів, а в разі відсутності таких – визначені місця з достатньою кількістю чистої води для споживання;

- постійні місця для керівників команд і запасних гравців;

- необхідний для гри інвентар;

- чергування медичного працівника та представників органів правопорядку;

- документи, що гарантують готовність спортивної споруди до проведення конкретного матчу.

7.3. Приймаюча команда зобов’язана забезпечити порядок на стадіоні і несе відповідальність за безпеку гостей з моменту їх появи на стадіоні і до від’їзду з населеного пункту.

7.4. Приймаюча команда несе відповідальність за безпеку інспекторів та арбітрів з часу їх прибуття і до від’їзду з населеного пункту, а також має зробити неможливим присутність у спеціально відведеному місці для арбітрів сторонніх осіб.

7.5. У випадку не підготовленості стадіону до гри суддя має право відмінити гру із відміткою в рапорті матчу. Команді, яка була приймаючою стороною зараховується поразка.

 

8.  Обов’язки команди - господаря поля

щодо підготовки футбольного поля до матчу

8.1. Команда, що приймає, зобов'язана забезпечити високий рівень організа­ції і проведення матчу, а саме:

- футбольне поле  встановлених розмірів з трав'яним покриттям і чіткою розміткою;

- роздягальні для команд та арбітрів, а у разі відсутності таких – визначені місця з достатньою кількістю чистої води для споживання;

- постійні місця для керівників команд і запасних гравців;

- необхідний для гри інвентар;

- чергування медичного працівника та представників органів правопорядку;

- документи, що гарантують готовність спортивної споруди до проведення конкретного матчу.

8.2. Команда, що приймає, зобов'язана забезпечити порядок на стадіоні і несе відповідальність за безпеку команди гостей з моменту їх появи на стадіоні і до моменту від’їзду з населеного пункту.

8.3. Команда, що приймає, несе відповідальність за безпеку інспектора та арбітрів з часу їх прибуття і до моменту від'їзду з населеного пункту, а також забезпечує відсутність сторонніх осіб у спеціально відведеному для арбітрів місці.

 

9. Забезпечення громадського порядку та безпеки на стадіоні

9.1. Команда – господар несе відповідальність за громадський порядок та безпеку до, під час і після матчу на стадіоні та прилеглій до нього території.

9.2. Офіційний представник команди – господаря повинен провести інструктаж щодо виконання учасниками, тренерами, суддями правил техніки безпеки при проведенні спортивних змагань відповідно до Закону України «Про фізичну культуру і спорт», постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року № 2025 «Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно – видовищних заходів», наказу Головного управління у справах сім’ї,  молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації від 15 лютого 2011 року № 25 «Про відповідальність учасників, тренерів, суддів за виконання вимог заходів безпеки під час проведення фізкультурно – оздоровчих та спортивних заходів».

9.3. Команда – господар поля зобов’язана забезпечити присутність представників органів правопорядку в кількості, достатній для протидії порушенням громадського порядку, охорону глядачів і учасників змагань на стадіоні, а також безпеку команди гостей.

9.4. Працівники органів правопорядку повинні чергувати на стадіоні тільки у міліцейської формі.

9.5. Команді зараховується поразка, якщо була зірвана гра по вині її вболівальників.

 

10. Календар матчів

10.1. Виконкомом ХРФФ може прийматися рішення щодо зміни положення на наступний сезон змагань.

10.2. Матчі проводяться на футбольних полях команд, вказаних у календарі першими.

10.3. Друге коло змагань є «дзеркальним» відображенням розкладу матчів у першому колі.

10.4. Право перенесення матчів (у виняткових випадках) належить Виконкому ХРФФ.

10.5. Догравання відкладеної (тільки за письмовою згодою обох команд) або не проведеної гри з поважних причин має відбутися протягом 14 днів з дня, визначеного календарем змагань.

10.6. День догравання засвідчується погоджувальним листом представників обох команд про догравання гри. Пріоритетне право при виборі дня догравання залиша­ється за командою, яка була змушена йти на зміни в календарі. Після оформлення погоджувальний лист надається до ХРФФ.

10.7. Повторні строки догравання ігор ХРФФ не розглядаються.

10.8. Перенесені матчі повинні бути зіграні за 3 тури до закінчення чемпіонату району.

 

11. Визначення місць команд у  турнірній таблиці

11.1. За перемогу команді нараховується  3 (три) очки, за нічию – 1 (одне) очко, за поразку очки не нараховуються.

11.2. Місця команд у чемпіонаті району  визначаються за такими показниками, отриманими в усіх матчах:

-  більша кількість набраних очок;

-  більша кількість перемог;

-  краща різниця забитих і пропущених м’ячів;

-  більша кількість забитих м’ячів.

11.3. У випадку рівності показників в п. 11.2. цього розділу у 2-х команд перевагу отримує команда, яка в матчах з конкурентом має кращі показники:

- більша кількість набраних очок між цими командами;

- більша кількість перемог;

- більша різниця забитих і пропущених мячів;

- більша кількість забитих мячів;

- більша середня оцінка «чесна гра» за результатами усіх матчів Чемпіонату та Кубку района (жовті та червоні картки);

- за рівності усіх показників місця команд визначаються жеребкуванням, яке проводить Виконком ХРФФ;

11.4. У випадку рівності показників в п. 11.2. цього розділу у 3 – х і більше команд перевагу отримують команди, які в матчах з конкурентами мають кращі показники.

12. Неявка команди на матч. Виключення команди зі змагань

12.1. За неявку команди на календарний матч чемпіонату району без поважної причини їй зараховується поразка (0:3), а команді-суперниці присуджується перемога (3:0).

12.2. Команді, яка не з’явилася на гру або запізнилася до початку гри більше ніж на 45 хвилин без поважних причин, зараховується поразка (0:3), а команді-суперниці присуджується перемога (3:0).

12.3. Представники команд зобов’язані протягом 48 годин повідомити федерацію футболу і документально підтвердити причину невиїзду або неявки команди на гру (несправність або відсутність транспорту поважною причиною не являються). Інакше претензії до матчу, що не відбувся, не приймаються, і рішення про його результат приймає Виконком ХРФФ.

12.4. У випадку неявки з поважної причини (що доведено документально) потерпіла команда має право на догравання матчу в двотижневий термін.

Кубкові матчі не дограються.

12.5. Команда-господар поля, що не з’явилася на гру, зобов’язана відшкодувати витрати по відрядженню арбітрів та інспектора.

12.6. Якщо команда,  яку було знято зі змагань,  провела менше половини ігор, то її результати анулюються. Якщо вона провела половину ігор, то даній команді зараховуються поразки (0:3) у матчах, що залишилися, а командам-суперницям присуджуються перемоги (3:0).

12.7. У випадку неявки команди на кубковий матч конференції команді зараховується поразка (0:3) та знімаються 3 (три) очки в Чемпіонаті конференції.

 

13. Участь та заміна футболістів у матчі

13.1. При проведенні матчів чемпіонату та Кубка району з футболу офіційна особа команди повинна вписати до листа рапорту арбітра прізвища та імена не більше 18-ти футболістів (11-ти основних і 7-ми запасних), а також не більше 5-ти офіційних осіб.

13.2. Керівники команд зобов’язані за 45 хвилин до початку гри внести               до рапорту арбітра прізвища та імена гравців з вказаними номерами і надати арбітру матчу їх паспорти футболістів та підписати рапорт арбітра. Команда-господар поля заповнює рапорт арбітра першою.

13.3. Футболіст, чиє прізвище внесено до рапорту арбітра, вважається учасником гри навіть тоді, коли він знаходився в резерві і не виходив на заміну.

13.4. Футболіст, прізвище якого не внесено до рапорту арбітра, не має права брати участь у матчі.

13.5. За внесення до рапорту арбітра  прізвища відстороненого від участі в матчах або незаявленого футболіста у разі, якщо цей футболіст безпосередньо брав участь у  матчі (виходив  на  футбольне  поле),  команді  зараховується  поразка

(-:+), а команді-суперниці - перемога (+:-). Якщо у матчі пермогла команда-суперниця, тоді рахунок залишається незмінним.

13.6. Особи, прізвища яких не внесені до листа рапорту арбітра, під час матчу не мають право перебувати у технічній зоні.

13.7. У матчах дозволяється заміна не більше 7-ох футболістів.

 

 

14. Вимоги до ігрової форми (екіпірування) футболіста

14.1. Ігрова форма футболіста складається з футболки, шортів, гетрів, щитків та взуття.

14.2. Футболка  гравця повинна мати чіткий номер на спині, під яким він занесений у рапорт арбітра.

14.3. Форма воротарів за кольором повинна відрізнятися від форми футболістів обох команд і арбітрів.

14.4. Футболісти, спортивний одяг яких не відповідає вимогам Правил гри, до участі у матчі не допускаються. Гравці команд зобов'язані проводити ігри у щитках.

15. Арбітраж та інспектування.

15.1. Арбітраж та інспектування змагань здійснюється арбітрами та інспекторами, рекомендованими  колегії футбольних арбітрів (далі КФА) затвердженими Виконкомом. Арбітраж здійснюється у відповідності до змін і доповнень, прийнятих Міжнародною радою футбольних асоціацій.

15.2. У випадку неявки на гру арбітра, матч проводить арбітри вищої  категорії із присутніх на стадіоні або тренери – представники команд.

15.3. Арбітр та інспектор, призначені для проведення матчу заздалегідь перевіряють стан футбольного поля, наявність та правильність розмітки, а у разі порушення вимог правил з футболу вказують на наявність таких тренеру - представнику господарів поля для вжиття термінових заходів по їх ліквідації.

15.4. У випадку надзвичайних обставин, неможливості проведення матчу за погодними умовами або з інших причин, які на думку арбітра та інспектора небезпечні для здоров’я спортсменів, матч повинен бути перенесений на інший стадіон або відмінений. Рішення про неможливість проведення матчу виносить інспектор разом з арбітром матчу. Місце і дату проведення гри у цьому випадку визначає Виконком.

15.5. Арбітр зобов’язаний перевірити документи спортсменів, внесених до протоколу матчу. Він разом з керівниками команд несе відповідальність за дотримання правил допуску футболістів до гри. У разі сумніву з приводу відповідальності осіб арбітр та інспектор матчу проводять поіменну перевірку обох команд до початку гри

15.6. Після закінчення гри арбітр зобов’язаний протягом 15 хвилин оформити рапорт арбітра. Якщо під час гри мали місце попередження, усунення, травми футболістів, а також порушення порядку на стадіоні арбітр зобов’язаний зробити вичерпний запис про це до рапорту арбітру і поставити до відома представників команд, які тільки після цього підписують рапорт арбітра.

15.7. Підписувати рапорт арбітра має право тільки тренер або представник команди. Він зобов’язаний відмітити в рапорті авторів забитих голів і проставити оцінки гравцям. Ні тренер, ні представник не мають право робити інші записи в рапорті арбітра.

15.8. Гравці команд та обслуговуючий медперсонал мають право залишити стадіон тільки після  підписання рапорту арбітра гри представниками обох команд.

15.9. У випадку подачі протесту, або якщо мали місце інциденти до, під час і після гри. Інспектор та арбітри зобов’язані направити до Виконкому пояснення протягом 24 годин.

15.10. У випадку фальсифікації фактичних даних у рапорті арбітр може бути усунений від обслуговування ігор ліги у відповідності до Дисциплінарного кодексу ліги, результат гри анулюється із зарахуванням поразки обом командам (-;-).

15.11. Несвоєчасна відправка арбітра рапорту на чергове засідання Виконкому карається усуненням від обслуговування ігор у відповідності до Дисциплінарного кодексу ліги.

15.12. При необхідності на ігри Чемпіонату і кубка Виконкомом призначаються інспектори, які відряджаються на місце змагань.

15.13. Згідно протоколів арбітрів Виконком веде статистику забитих м’ячів, попереджень та вилучень гравців. За перші 4 попередження гравець дискваліфікується на 1 (одну) гру, за наступні 4 (чотири) – на 2 (дві), потім на 3 і т. д. Дискваліфікація за вилучення розглядається КДК (Контрольно-Дисциплінарний Комітет), в залежності від тяжкості порушення згідно Дисциплінарного Кодексу.

15.14. Арбітр зобов’язаний перевірити присутність  мед. Персоналу на грі, при відсутності мед. робітника гра не розпочинається. Команді господарю зараховується поразка.

15.15. Розрахунок з арбітрами проводить приймаюча команда, перед початком гри при заповнені протоколу.

 

16. Нагородження.

16.1. Команда, яка посіла перше місце в чемпіонаті отримує звання "Чемпіон Харківського району», і нагороджується пам’ятним  кубком та дипломом першого ступеня. Гравці та керівники нагороджуються медалями чемпіонів.

16.2.Команди, які посіли друге та третє місця У чемпіонаті нагороджуються пам'ятними кубками і дипломами відповідних ступенів. Гравці та керівники нагороджуються  медалями відповідних ступенів.

16.3. Команда,  яка перемогла у  розіграші Кубку Харківського району, нагороджується пам'ятним кубком і дипломом першого ступеня.

16.4.Кращий бомбардир нагороджується пам’ятним  призом і грамотою.

16.5. Всі кошти, що залишилися  від внесків витрачаються для закупівлі подарунків всім командам учасникам чемпіонату, які не мали порушень даного положення (зняття з чемпіонату, фінансова заборгованість та ін.)

17. Фінансові витрати.

17.1. Всі витрати по участі команд у чемпіонаті, Кубок району тa інших турнірах здійснюється  за рахунок самих команд, місцевих рад або організації, які подали заявки.

17.2. Команди - учасниці чемпіонату району вносять  добровільні внески у розмірі 3000 грн., за кожного „легіонера” згідно квоті сума добровільного внеску у розмірі 300 грн., за кожного „легіонера” поза квотою – 600 грн., що перераховується до початку змагань.

17.3. Оплата харчування гравцям, арбітрам, інспекторам та заступникам арбітрів з медичного обслуговування проводиться згідно з нормами витрат на проведення спортивних змагань, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2013 року №  689 «Про затвердження норм витрат на проведення спортивних заходів державного та міжнародного рівня», Програми розвитку фізичної культури і спорту у Харківському районі на 2013 – 2015 роки, затвердженої рішенням XVIII сесії районної ради VI скликання від 14 грудня 2012 року (зі змінами), рішення XXXV сесії VI скликання від 09.07.2015 р. «Про затвердження Порядку забезпечення харчуванням за рахунок коштів районного бюджету учасників спортивних заходів, Порядку забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення спортсменів – учасників спортивних заходів та грошової норми витрат на забезпечення харчуванням, лікарськими засобами та виробами медичного призначення учасників спортивних заходів за рахунок коштів районного бюджету, відповідно до листа Міністерства молоді та спорту України від 28 листопада 2013 року № 711/4228 щодо норм витрат на проведення спортивних заходів місцевого рівня та з метою посилення соціального захисту спортсменів, тренерів, інших учасників спортивних заходів, ліквідації існуючої  диспропорції між розмірами харчування тренерів і спортсменів, створення належних умов для підготовки спортсменів до змагань, рішення обласної ради від 24 квітня 2014 року № 963 – VI «Про затвердження Порядку забезпечення харчуванням за рахунок коштів обласного бюджету учасників спортивних заходів місцевого рівня, що проводяться на території Харківської області, Порядку забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення спортсменів – учасників спортивних заходів місцевого рівня, що проводяться на території Харківської області, та грошової норми витрат на забезпечення харчуванням, лікарськими виробами медичного призначення учасників спортивних заходів за рахунок коштів обласного бюджету» (зі змінами), керуючись Постановами Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 року № 753 «Про внесення змін до Постанов Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року № 2025, від 29 червня 2004 року № 823» та від 06 лютого 1992 року № 63 «Про впорядкування фінансування та матеріального забезпечення у галузі спорту», враховуючи висновки постійних комісій з питань бюджету та з питань охорони здоров’я, освіти, соціальних питань, культури, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, на підставі ст.ст. 43,60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

17.4. Дозволяється за наявності коштів виплачувати гроші на харчування з розрахунку до 70,00 грн. на одного чоловіка за кожну гру згідно з календарем ігор та записом у протоколі змагань 18 гравцям, 1 тренеру та 1 представнику, всього 20 чоловікам.

17.5. Витрати по відрядженню арбітрів та інспекторів (проїзд до місця змагань і назад, добові) несуть команди - господарі поля.

17.6. Оплата за арбітраж та інспектування ігор проводиться представником команди - господаря поля, з утриманням всіх видів податків у відповідності з діючим законодавством.

17.7. Заступнику арбітра з медичного обслуговування у день змагань оплачується харчування у сумі 70,00 грн.

17.8. У випадку, якщо календарна гра не відбулася з вини однієї з команд, оплата за арбітраж та інспектування здійснюється як за виконану роботу за умови, що арбітри та інспектор прибули на місце проведення гри.

17.9. Розрахунок за арбітраж та інспектування проводиться не пізніше ніж за одну годину до початку матчу у наступних розмірах:

 

Посада

Сума виплат

Арбітр

200

Асистент арбітра

200

Асистент арбітра

200

Інспектор

150

 

17.10. У випадку, якщо календарна гра не відбулася з вини однієї з команд, оплата за арбітраж та інспектування здійснюється як за виконану роботу за умови, що арбітри та інспектор прибули на місце проведення гри.

 

18. Порядок оформлення учасників.

18.1. До заявочного листа команд, що беруть участь у змаганнях, вноситься не більше 30 футболістів. Футболісти до 18 років  допускаються до змагань довідками лікарсько-фізкультурного диспансеру, які додаються до заявочного листа і зберігаються на засіданні в архівних документах. До заявочних листів можуть бути включені «легіонери» (учасники з пропискою за межами Харківського району) згідно градації населення населених пунктів команд, які беруть участь в Чемпіонаті та Кубку Харківського району

від 1000 до 3000 – 5 чоловік

від 3000 до 5000 – 4 чоловіка

від 5000 до 10000 – 3 чоловіка

від 10000 та більше – 2 чоловіка

Не вважаються „легіонерами” футболісти, які проживають в м. Харків та за межами Харківського району, яким на період заявки в Чемпіонаті та Кубку виповнилось 35 років.

Футболісти, які прибули з зони АТО „біженці”, які проживають на території Харківського району не вважаються „легіонерами”.

Вважати „легіонерами” футболістів, які проживають на території Харківського району по договору найму житла.

18.2. Заміною може бути «легіонер» на «легіонера».

18.3. До заявочного листа дозволяється вносити прізвища футболістів, які проживають у будь-якому селі, селищі, місті на території Харківського району, які народилися на території Харківського району, а також колишніх учнів навчальних закладів та вихованців ДЮСШ Харківського району, які на даний час проживають поза межами Харківського району або у м. Харкові.

18.4. 3аявки команд оформляються і візуються відповідальними особами, призначених Виконкомом.

18.5. Заявочна документація на команду підписується представником та тренером команди,  лікарем  і візується головою Виконкому  відповідно сільської, селищної, міської ради, яку представляє команда. До Виконкому подаються такі документи:

- заявочний лист в 2-х примірниках за встановленою формою;

- громадські паспорти;

- гарантійний лист підприємства чи організації про забезпечення всіх  вимог встановленим даним положенням з візою голови відповідальної сільської, селищної, міської ради;

- одне фото ( 3 х 4).

18.6. До заявки футболістів в чемпіонаті  припиняються за 5 турів до закінчення чемпіонату, а в кубку району до початку полу фінальних ігор.

18.7. Відповідальність за неправильні дані в заявочних  листах та паспортах футболістів несуть тренери та представники команд, які визначені гарантійним листом.

18.8. Переходи  протягом сезону з команди в команду дозволяються в перерві між 1 та 2 колом за згодою двох сторін.

18.9. У відповідності до Регламенту змагань  з футболу серед  аматорських  команд України забороняється  гравцям одночасно виступати в одному чемпіонаті за дві команди·

18.10. Відповідальність за фальсифікацію в заявочних листах несуть тренери команд  і особи які завірили заявочні листи.

18.11. За свідоме порушення  регламенту змагань гравець може бути дискваліфікований від 3 до 10 ігор, а технічні поразки  - до 3 ігор з послідуючим зняттям з змагань.

18.12. Гравці, які перебувають на контракті в професійних командах, не мають права бути заявленими та брати участь у чемпіонаті  та Кубку Харківського району з футболу. Гравець має право брати участь у чемпіонаті та Кубку Харківського району з футболу тільки через один місяць після закінчення контракту в професійній команді.

 

19. Визнання чемпіона Харківського району 2017 року

19.1.  Чемпіоном Харківського району стає команда, яка в суперфіналі чемпіонату посіла I-ше місце.

19.2. В суперфінал виходять команди, які посіли I – III місце в Конференціях «Південь» та «Північ».

19.3. Ігри в суперфіналі проходять в один круг за системою «кожний з кожним».

19.4. У випадку рівності показників  у двох  команд перевагу отримує команда, яка в матчі з конкурентом має кращі показники:

- більша кількість набраних очок між цими командами;

- більша кількість перемог;

- більша різниця забитих і пропущених мячів;

- більша кількість забитих мячів;

- більша середня оцінка «чесна гра» за результатами усіх матчів Чемпіонату та Кубку района (жовті та червоні картки);

- за рівності усіх показників місця команд визначаються жеребкуванням, яке проводить Виконком ХРФФ;

19.5. Команди, які претендують на звання абсолютного чемпіону Харківського району що набрали однакову кількість очок між цими командами проводиться додатковий матч «золотий матч» на нейтральному полі.

19.6.  Строки проведення суперфіналу  жовтень-листопад 2017 року.

19.7. Команди розпочинають суперфінал без очок набраних на попередньому етапі.

 

 

 

Харківська районна федерація футболу